Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Konin

DZIEŃ DZIECKA W ŻYCHLINIE

10 czerwca kolejny raz w parku przy Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie zrobiło się bardzo głośno. Zawitali do niego laureaci konkursu plastycznego pt. „Bioróżnorodność owadów Polski” oraz młodsi uczniowie ze  Szkoły Podstawowej w Żdżarach i SP nr 12 w Koninie.

Po wręczeniu nagród nasi goście mogli zobaczyć nowy hotel dla owadów oraz poznać wiele entomologicznych ciekawostek dzięki prelekcji  Jakuba Rąblewskiego z Technikum Leśnego w Żychlinie. Kolejnym punktem poniedziałkowego spotkania był „Myśliwski Dzień Dziecka” przygotowany wspólnie przez młodzież z  Technikum Leśnego w Żychlinie oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Koninie. Adepci leśnictwa wspólnie z myśliwymi przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów grę terenową, podczas której mogli poznać wiele tajników łowieckich oraz z życia zwierząt. Były też warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe. Gościem specjalnym wydarzenia był sokolnik z ZO PZŁ w Koninie Kol. Mateusz Moszczyński wraz ze swoim drapieżnym towarzyszem. Zwieńczeniem tego pełnego atrakcji  dnia było wspólne ognisko sponsorowane również przez ZO PZŁ w Koninie.

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱