Myśliwi z Okręgu Konińskiego działając w ramach akcji „Paczka dla bohatera” odwiedzili dwoje kombatantów zamieszkałych na terenie Konina. Byli to:
Jan SZNAJDER ur. w 1933r. W latach 1949-1950 działał w Konspiracyjnym Wojsku Polskim – polskiej organizacji niepodległościowej działająca od kwietnia 1945 r. W 1950 roku aresztowany i skazany na 12 lat więzienia. Przebywał początkowo w Zakładzie Karnym we Wronkach, a następnie został przeniesiony do Rawicza i do Potulic, gdzie przebywał do 1955 roku. Warunkowo zwolniony wrócił do Konina. W 1959 roku ukończył Studium Plastyczne w Warszawie, w pracowni prof. Mariana Tomaszewskiego. Był członkiem grupy plastyków „Nałęczów ‘56”. Wystawiał w Warszawie, Tarnowie, Pułtusku, Płocku, Sandomierzu, Poznaniu i wielokrotnie Koninie. Instruktor zajęć plastycznych w b. Domu Harcerza w Koninie i Konińskim Domu Kultury. Autor książek: „Szkło bolesne – wspomnienia więzienne”, Apeks, Konin 1997, „Dopowiadanie obrazu” wybór wierszy, Apeks, Konin 1998, „Na obraz i podobieństwo”. Teksty w publikacjach zbiorowych „W złowieszczych murach Rawicza i Wronek”, Poznań 1995, „Powrót do Wronek”, Wronki 1995.
Leokadia KOZŁOWSKA ur. 1927r. W roku 1942 jako piętnastoletnia dziewczyna została wywieziona na roboty przymusowe do Niemiec, gdzie przebywała do zakończenia wojny. Obecnie czynnie działa w Związku Inwalidów Wojennych, odznaczona „Krzyżem 100 lat ZIW RP”.
Wizytę bohaterom złożył Łowczy Okręgowy Kol. Bernard Rux oraz Mikołaj Świerczek, Ewa Walczak i Marek Tyrański. Podczas spotkań wysłuchano ciekawych relacji bohaterów. Umówiono się na kolejne spotkania.