Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Konin

ZBIORÓWKI ROZPOCZĘTE

W polskiej tradycji łowieckiej dzień św. Huberta jest okazją do tzw. hubertowin,    czyli polowania zbiorowego o charakterze szczególnie uroczystym,   z zachowaniem historycznych wzorców i ceremoniałów.  Organizowane tego dnia polowania poprzedzają często  msze święte  w intencji myśliwych.  Polowanie hubertowskie kończy biesiada myśliwych przy ognisku, bigosie i wspomnieniach o czasach minionych.

Koło Literatów Polskich w Warszawie dzierżawi obwód nr 247 i w minioną sobotę lasy w Dąbrowicach gościły myśliwych z tego koła oraz zaproszonych gości. Polowanie zgodnie z tradycją rozpoczęto mszą polową odprawioną przez Kapelana konińskich myśliwych Ks. Kanonika Mirosława Dereszewskiego, który po mszy wystąpił w charakterze podkładacza ze swoją sforą gończych. Polowanie było pokojowe,                ale praktycznie w każdym miocie był kontakt ze zwierzem, spotkano także wilki –  co nie pozostało bez wpływu na efekt polowania.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱